Sektor · 47 spółek
Dobra wyższego rzędu
To, co kupuje się wtedy, gdy portfel na to pozwala: samochody, odzież, restauracje, podróże, sprzęt do domu. Sektor wrażliwy na koniunkturę — pierwszy odczuwa spowolnienie i pierwszy odbija.
Cena do zysku (C/Z) — mediana
20,63
Cena do wartości księgowej (C/WK) — mediana
7,25
Rentowność kapitału własnego (ROE) — mediana
34,50 %
Marża netto — mediana
11,24 %
Stopa dywidendy — mediana
1,54 %
Dług do kapitału własnego — mediana
0,82
Spółki sektora na dwóch osiach
Każdy punkt to spółka, jego wielkość odpowiada kapitalizacji, a krzyż w środku to mediany sektora. Cztery ćwiartki mówią więcej niż lista liczb — widać od razu, kto jest tani i rentowny, a kto tylko tani.
Spółki w sektorze
| Spółka | Branża | 12 mies. | Cena do zysku (C/Z) | Cena do wartości księgowej (C/WK) | Rentowność kapitału własnego (ROE) | Marża netto | Stopa dywidendy | Dług do kapitału własnego |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AMZNAmazon | Handel wielobranżowy | 21,34 | 4,69 | 21,97 % | 16,90 % | — | 0,29 | |
| TSLATesla | Producenci samochodów | 473,14 | 17,05 | 3,60 % | 3,11 % | — | 0,09 | |
| HDHome Depot | Handel budowlany | 24,93 | 21,34 | 85,62 % | 8,41 % | 2,61 % | 2,64 | |
| MCDMcDonald's | Gastronomia | 22,57 | — | — | 31,72 % | 2,66 % | — | |
| TJXTJX Companies | Handel odzieżą | 26,25 | 14,95 | 56,96 % | 9,73 % | 1,25 % | 0,27 | |
| LOWLowe's | Handel budowlany | 19,37 | — | — | 7,35 % | 2,14 % | — | |
| BKNGBooking | Hotele i turystyka | 17,82 | — | — | 25,53 % | 0,96 % | — | |
| SBUXStarbucks | Gastronomia | 63,07 | — | — | 5,17 % | 2,26 % | — | |
| MARMarriott International | Hotele i turystyka | 42,83 | — | — | 9,62 % | 0,66 % | — | |
| ABNBAirbnb | Hotele i turystyka | 39,13 | 13,50 | 34,50 % | 20,45 % | — | 0,32 | |
| RCLRoyal Caribbean | Hotele i turystyka | 19,58 | 7,61 | 38,85 % | 23,78 % | 1,65 % | 1,72 | |
| DASHDoorDash | Usługi konsumenckie | 82,26 | 8,16 | 9,92 % | 6,23 % | — | — | |
| HLTHilton Worldwide | Hotele i turystyka | 49,28 | — | — | 13,40 % | 0,16 % | — | |
| ROSTRoss Stores | Handel odzieżą | 29,52 | 11,64 | 39,43 % | 10,85 % | 0,71 % | 0,15 | |
| GMGeneral Motors | Producenci samochodów | 19,83 | 1,22 | 6,13 % | 2,12 % | 0,75 % | — | |
| ORLYO'Reilly Automotive | Handel motoryzacyjny | 28,18 | — | — | 14,27 % | — | — | |
| CVNACarvana | Handel motoryzacyjny | 23,77 | 12,85 | 54,04 % | 8,57 % | — | 1,19 | |
| GRMNGarmin | Elektronika użytkowa | 27,62 | 5,83 | 21,12 % | 25,58 % | 1,35 % | — | |
| EBAYeBay | Handel wielobranżowy | 26,17 | 12,45 | 47,57 % | 16,94 % | 0,97 % | 1,33 | |
| AZOAutoZone | Handel motoryzacyjny | 20,80 | — | — | 12,65 % | — | — | |
| FFord Motor | Producenci samochodów | — | 1,28 | -21,04 % | -4,16 % | 4,74 % | — | |
| YUMYum! Brands | Gastronomia | 20,47 | — | — | 25,42 % | 1,78 % | — | |
| CMGChipotle Mexican Grill | Gastronomia | 32,33 | 18,14 | 56,09 % | 10,83 % | — | — | |
| DHID. R. Horton | Budownictwo mieszkaniowe | 14,19 | 1,80 | 12,68 % | 9,28 % | 1,15 % | — | |
| CCLCarnival | Hotele i turystyka | 13,42 | 2,97 | 22,11 % | 11,37 % | 1,44 % | 1,69 | |
| EXPEExpedia | Hotele i turystyka | 17,76 | 14,63 | 82,40 % | 12,97 % | 0,58 % | 2,21 | |
| NKENike | Odzież i dobra luksusowe | 11,20 | 2,28 | 20,32 % | 6,74 % | 4,05 % | 0,52 | |
| WSMWilliams-Sonoma | Handel wyposażeniem wnętrz | 26,98 | 14,86 | 55,07 % | 14,73 % | 1,09 % | — | |
| ULTAUlta Beauty | Handel specjalistyczny | 23,35 | 10,69 | 45,77 % | 9,34 % | — | 0,13 | |
| DRIDarden Restaurants | Gastronomia | 22,07 | 12,61 | 57,16 % | 8,85 % | 2,71 % | 1,26 | |
| LVSLas Vegas Sands | Kasyna i hazard | 15,85 | — | — | 11,85 % | 3,56 % | — | |
| RLRalph Lauren | Odzież i dobra luksusowe | 25,70 | 9,28 | 36,11 % | 11,76 % | 0,93 % | 0,46 | |
| PHMPulteGroup | Budownictwo mieszkaniowe | 13,93 | 1,91 | 13,72 % | 11,24 % | 0,76 % | 0,00 | |
| TPRTapestry | Odzież i dobra luksusowe | 16,36 | 36,10 | 220,73 % | 19,09 % | 1,33 % | 3,46 | |
| LENLennar | Budownictwo mieszkaniowe | 16,75 | 1,01 | 6,03 % | 4,09 % | 2,17 % | 0,27 | |
| BBYBest Buy | Handel elektroniką | 16,71 | 6,68 | 39,96 % | 3,01 % | 3,78 % | 0,37 | |
| TSCOTractor Supply | Handel specjalistyczny | 10,15 | 7,25 | 71,46 % | 11,94 % | 2,60 % | 0,82 | |
| GPCGenuine Parts | Dystrybucja | 561,37 | 3,74 | 0,67 % | 0,12 % | 3,34 % | 1,10 | |
| HASHasbro | Artykuły rekreacyjne | 17,80 | 18,12 | 101,83 % | 18,44 % | 2,30 % | 3,74 | |
| NVRNVR | Budownictwo mieszkaniowe | 14,89 | 5,01 | 33,66 % | 11,98 % | — | — | |
| DECKDeckers Brands | Obuwie | 11,22 | 5,12 | 45,65 % | 19,00 % | — | — | |
| LULULululemon Athletica | Odzież i dobra luksusowe | 8,34 | 2,47 | 29,60 % | 12,78 % | — | — | |
| DPZDomino's | Gastronomia | 18,39 | — | — | 12,03 % | 2,26 % | — | |
| APTVAptiv | Części samochodowe | 40,83 | 1,03 | 2,51 % | 1,17 % | — | 0,61 | |
| NCLHNorwegian Cruise Line | Hotele i turystyka | 10,26 | 2,71 | 26,45 % | 8,20 % | — | 4,43 | |
| WYNNWynn Resorts | Kasyna i hazard | 18,90 | — | — | 6,06 % | 1,21 % | — | |
| MGMMGM Resorts | Kasyna i hazard | 11,96 | 3,32 | 27,71 % | 3,92 % | — | 2,26 |
Myślnik oznacza, że spółka nie raportuje danych potrzebnych do wyliczenia albo że wskaźnik nie ma dla niej sensu — wyjaśniamy to w metodologii.